Reikäreuna-elokuvafestivaali ı 3.-7.9.2014 ı Orivesi
Klikkaa näytöstä nähdäksesi ohjelmatiedot

'
klo KESKIVIIKKO 3.9. TORSTAI 4.9. PERJANTAI 5.9.   LAUANTAI 6.9.   SUNNUNTAI 7.9. klo
Taisto Asema Taisto Asema Taisto Asema Festariklubi
(Taisto, terassialue ja
Kylpytynnyri-Kino)
Taisto Asema Festariklubi
(Taisto, terassialue ja
Kylpytynnyri-Kino)
Taisto Asema
10        

 

    Vieraiden
aamukeskustelu
Lyhytdokumentteja
Suomesta
U

Rautatieaseman
parkkipaikalla

klo 11–17
Wanhan tavaran kirppis:
paikallisia
käsityöläisiä,
vanhan
tavaran myyjiä …

Harjunpään pelimannit
klo 13–14

Elokuvakilpailu 1


U
Juhlavuosinäytös



U
10
12 Lasse Naukkarinen:
Olipa kerran utopia
Tampereen elokuvajuhlien parhaat 2014
U
Elokuvakilpailu 2


U
AV-arkki 25 vuotta: Puhutaan politiikkaa!
U
12
14 Eedenistä pohjoiseen Amer Ali Vanha kotimainen: Valkoinen peura AV-arkki 25 vuotta:
Pam Pam!
U
14
16 Lyhytdokumentteja
Suomesta
U
Nobody Owns Me Elokuvakilpailu 1
U
Pirjo Honkasalo: Tulennielijä Reikäreunan
voittajat
U
16
Reikäreunan
voittajat
U
18 Avajaiset Tampereen elokuvajuhlien parhaat 2014
U
AV-arkki 25 vuotta:
Puhutaan politiikkaa
U

Leijonasydän Lasse Naukkarinen:
Taiteilijaelämää
Pirjo Honkasalo: Betoniyö Juhlavuosinäytös
U
Palkintojen jako   18
 
20 Reikäreunan
voittajat
U
Lyhytdokumentteja
Suomesta
U
Pirjo Honkasalo:
Melancholian 3 huonetta
AV-arkki 25 vuotta:
Pam Pam!
U
Livesäestetty: Chaplin lyhytelokuvia
Juhlavuosinäytös
U
  Livesäestetty: Anna-Liisa Elokuvakilpailu 2
U
  20
TERASSILLA:
klo 21 Uneton48 -voittajat 2014
klo 21.30 Kylpylyhärit
klo 23.00 Oulun
musiikkivideofesti-vaalien voittajat 2014
n. klo 24 Kylpykaraoke

SALISSA:
n. klo 23
Soul Valpio Band
n. klo 24 Paleface
TERASSILLA:
klo 21 Kylpylyhärit
klo 22.30 Oulun
musiikkivideofesti-vaalien voittajat 2014
klo 23.30
Kylpykaraoke

SALISSA:
n. klo 22
Ritmo Caliente
n. klo 23 Ville Ahonen
n. klo 24 Juju

22 klo 22.00
Kylpylyhärit
  klo 22.00
Kylpylyhärit
n. klo 22.00 Viidakon Light
Klo 23.00 June's Garden
 

 

      22
00

 

 

02
värikoodien selitykset